Toppers In Concert

www.only-joling.comwww.only-joling.comwww.only-joling.com

 

Wat een weekend, wat een weekend, een Top weekend gewoon! Drie dagen genieten van onze eigen Topper Gerard met zijn collega Toppers Rene Froger en Gordon. Nu ben ik nog druk aan het bedenken hoe ik jullie een impressie kan geven van die drie dagen, maar dat is nog niet zo makkelijk. Want tijdens die dagen maak je al heel veel mee, maar daar voor zijn we natuurlijk ook al druk in de weer geweest met onze eigen voorbereidingen voor deze concerten. Net als Geer, Rene en Gorry is het als fanzijnde ook best een hele gebeurtenis, zo'n concert en we willen natuurlijk ook ons steentje bijdragen om het een zo gezellig en leuk feest te laten worden. Maar zolang er nog geen kaarten zijn gekocht voor de concerten, wordt er ook geen feest gevierd dus laten we dat eerst maar es gaan doen dan.

www.only-joling.comwww.only-joling.comwww.only-joling.comwww.only-joling.com


Eerst was er sprake van een concert op 27 mei, maar die kaarten waren al zo snel uitverkocht dat het tweede concert niet achter kon blijven en deze werd voor de dag ervoor gepland (net als vorig jaar is het 2e concert eerder dan het 1e). Voor het eerste concert hadden we al 's ochtends afgesproken om met zn allen voor de pc te gaan zitten, telefoon in de aanslag en maar kijken wie als eerste dr door kwam. Toen bleek dat je maar acht kaarten per persoon mocht bestellen en wij dr toch echt elf nodig hadden waren we lichtelijk in de stress, maar alles is goed gekomen. Toen het tweede concert werd aangekondigd hebben we met zn allen aan de foon gehangen en besproken waar we het beste kunnen zitten. Een heel gedoe en als je dr bij bent is het net een kippenhok, maar zoo leuk en gezellig dus ook het tweede concert zijn we dr bij. Na een dagje werken staat er een bericht op mn voicemail dat ik dringend terug moet bellen, want het derde concert van de Toppers is net in de verkoop gegaan. Even twijfelen we nog of wel wel zullen gaan, of we wel willen gaan aangezien we al twee keer gaan. Maar dan komen die kriebels weer en besluiten we om ook kaarten te gaan kopen voor concert nummer drie. Dat is geregeld en over een paar weken worden de kaarten thuisgestuurd.
Wij zijn al aan het brainstormen over hoe we dr uit gaan zien die dagen. Dit jaar staat het in het teken van Bling Bling dus dat dat het moet worden is zeker, maar wat??!!! Hele leuke ideeen passeren de revue, maar als puntje bij paaltje komt blijven we dr weer in hangen en wordt het weer vooruit geschoven tot de laatste week. Lichtelijk in de stress nu, maar nog wel leuke dingen bedacht al zeggen we het zelf. Ik zelf heb lekker een weekje vrij genomen na het Toppersweekend, kan ik nog ff lekker nagenieten en bijkomen. Vorig jaar heb ik dat ook gedaan en dat is me prima bevallen dus waarom dit jaar dan ook niet..

www.only-joling.comwww.only-joling.com

Ook nu weer hebben de Toppers een reallife-soap rondom de voorbereidingen van de concerten. Daar is het al een en al gezelligheid dus dat kan alleen nog maar beter worden. Door die afleveringen is het wel zo dat we dr NOG meer zin in krijgen dan dat we al hadden (wat waarschijnlijk ook geheel de bedoeling was van die afleveringen..)!
Omdat het toch ook best vermoeiend is om steeds vanuit Heerenveen heen en weer naar Amsterdam te rijden, heb ik besloten om bij Diaan te blijven slapen het weekend. Dus voor een hele week aan bagage meegenomen, stel je voor dat je iets moet gebruiken en je dat nu net niet bij je hebt....En daar gaan we dan, het begin van een Top weekend.....

Diaan had eerst nog een verjaardag van haar zussie en ik had afgesproken dat ik rond een uurtje of vijf bij haar zou zijn. Nu was dat niet het geval, want ik was weer es an de late kant. Druk op de weg met al dat vakantie verkeer zullen we maar zeggen...Nadat ik mn spullen uit de auto heb gegooid en mezelf  helemaal opgepimpt heb voor de Toppers zijn we dr helemaal klaar voor. We waren van plan om een beetje op tijd te vertrekken vanwege het drukke verkeer, want naast ons moeten er nog zo'n 52.000 mensen naar de Amsterdam ArenA en als zij ook allemaal met de auto komen.....Maar goed, dat op tijd vertrekken werd wat later en dat hebben we dan ook gemerkt aan het verkeer. Onze auto moesten we bij IKEA parkeren en vanuit daar konden we met de bus naar de ArenA worden gebracht. Goed geregeld allemaal! Het weer zit niet echt mee dus we hopen maar dat het een beetje droog blijft zolang we in de rij staan. De ArenA gaat om 19.30 uur open en als we daar aankomen zijn we precies op tijd (toch nog een keertje  op tijd vandaag). Natuurlijk moeten onze (foto)tassen worden gecontroleerd en alles is prima. De spanning stijgt en dan begint de klok te tikken....het is bijna zover. www.only-joling.com
Op de grote schermen in het midden zien we beelden van de Toppers en zodra het liedje I just can't get enough begint, komen de heren de ArenA binnen. Froog al hangend aan een ballon, Gorry heeft een grote blauwe cape en komt met vier poedels het podium op. Zelfs de honden hebben dezelfde kleur vacht als de pakken van de mannen. Geer komt aan op een olifant!!! Echt supergaaf! De Toppers komen alledrie in een ander deel van de ArenA  binnen en via de grote schermen zijn ze te volgen. Als ze op het podium staan barst het feest los en iedereen staat al de swingen op zn stoel. De mannen hebben dr zin in en ook wij genieten met volle teugen. Heerlijk al die nummers. Het WK voetballen is in aantocht en daarom mag het lied "Wir Sind Die Hollander" niet ontbreken op zo'n avond. Bij dit nummer gaan de heren het publiek in. Een en al security om ze heen voor het geval er iets mocht gebeuren, maar iedereen is in zo'n feeststemming dat daar geen sprake van is. Via de schermen boven het podium konden we ze volgen. Net als vorig jaar was ook de tekst te zien op de grote schermen dus iedereen  kon uit volle borst meezingen. Een verscheidenheid aan liedjes en allemaal even leuk. Ze zijn gekleed in pakken met heel veel bling dr op. Ze hebben een flitsende opkomst in het felblauw, daarna verschijnen ze in een jaquet. Zo nu en dan wordt er een lied gezongen door een Topper en Gerard zingt All By Myself. Heerlijk lied en wie naar Only Joling in Ahoy is geweest kan zich ongetwijfeld nog herinneren hoe dat toen werd gezongen en welk gevoel je daar bij had. Wat dat betreft heb je toch een soort van verwachtingspatroon over hoe het zou kunnen klinken. Naar mijn idee kwam het liedje iets te vroeg in het programma om datzelfde gevoel weer te evenaren, maar het was wel supermooi om te zien hoe Geer daar all by himself staat te zingen en te genieten voor een bomvolle ArenA. Zoals iedereen al heeft kunnen lezen en horen in de krant en op tv, was er ook een gastoptreden van LUV. Zij zijn door de Toppers gevraagd om hun come-back tijdens deze concerten te doen. En ze hebben dr wel werk van gemaakt hoor. Met rolators komen ze het podium op (deze voldoen ook helemaal aan het blinggehalte) en Patty heeft bling bling horens op dr hoofd (goh...!).Ze zingen hun bekende hits van toen met de daarbij horende danspasjes. Iedereen
kent ze ook. De meeste mensen

www.only-joling.comwww.only-joling.com

kennen onderhand ook allemaal het programma Joling & Gordon Over De Vloer en daarom zingen Geer en Gorry ook nog ff de titelsong van hun hilarische programma "Als je alles hebt gehad". Terwijl ze dit zingen zijn er allemaal beelden te zien uit de afleveringen.   Er worden ook wat oude liedjes van de Toppers ten gehore gebracht en wat zo leuk was is dat het liedje "Reach" van Geer ook werd gezongen. Dat lied is echt helemaal uit de begin periode van zijn carriere en dan is het juist leuk om een keertje een ander nummer te horen dan het eeuwenoude Love is in your eyes of Ticket to the Tropics. En voor ons was het weer ff kijken of we de tekst nog kennen (zonder naar het scherm te kijken...) Tijdens de pauze hebben we wel enorm dorst gekregen van al dat dansen en meezingen. Tijd om wat te gaan drinken. We zien dat ze achter de bar wel hele leuke shirts aan hebben met daarop een tekst uit Joling & Gordon Over de Vloer "Echt zin in ook". Die willen we ook en we zien dat de shirts worden verkocht een eindje verderop. Niet alleen deze uitspraak is te krijgen op een shirt, er zijn er nog een aantal waaronder natuurlijk "Ik heb er geen kracht meer voor"en "Ik ben gebroken" en ze zijn er in allemaal leuke kleurtjes. We denken er nog ff over na en gaan na afloop van het concert nog wel ff kijken daar. Nu is het tijd om weer terug te gaan, want er wordt afgeteld en dat wil zeggen dat deel twee zodirect gaat beginnen. Nu hebben ze witte pakken uit de kast getrokken. Froog is Napoleon, Gorry is Ceasar en Geer is.....ja wie moet Geer voorstellen?? Als iemand het weet horen we het graag. Ze komen in ieder geval aan in een minihummer en ze gaan zo snel dat we dr geen goede foto's van hebben kunnen maken. Zodra ze weer op het podium staan barst het feest weer los. Naat LUV hebben ze ook nog een gastoptreden van Boney M en natuurlijk kent ook iedereen deze liedjes dus dr wordt weer meegezongen door de hele ArenA. Daarna zingen Gerard en Rene het lied McArthurs Parc. Supermooi nummer. Op het podium hebben ze een soort van draaischijf en bij dit nummer staat Geer aan de ene kant en Froog aan de andere kant. Ik weet niet hoe jullie dat hebben beleefd, maar ik kreeg dr toch wel kriebels van. Gewoon het geheel, de muziek, de belichting en het zien van Gerard en Rene. Plaatje compleet om opgeslagen te worden.
Binnenkort staat Robbie Williams ook in deze ArenA een aantal concerten te geven en Rene wilde nu alvast en medley ten gehore brengen (voor het sfeertje..) en dat doet ie goed. Gordon zit dit jaar ook 15 jaar in het vak en Froog wil dat ie nog een keertje een paar liedjes zingt. Daarna loopt ie weg en kijkt niet meer om. Ik dacht altijd dat ik niet zoveel liedjes kende van Gorry, maar deze liedjes ken ik dan net weer wel (zelfs de tekst..) en ik moet zeggen dat ik het ook best leuk vond om ze weer eens te horen. Er komt een piano op het podium en Gordon, nog steeds in zn Ceasar outfit, zegt dat ie altijd al eens in een korte rok naast een piano heeft www.only-joling.comwww.only-joling.comwww.only-joling.com
willen staan. Bij deze! Gerard mag dan zijn lied "I am what I am" zingen. Vorig jaar was hij al over de Top gegaan met zijn grote witte verencape, dit jaar zijn het nog meer veren (Gorry noemt hem Pino uit Sesamstraat) en nog meer glitters, maar wel echt wat voor hem. Hij is zoo mooi en dat komt niet alleen omdat ie dr zo mooi uitziet. Je kunt nu heel goed zien dat Geer hiervan geniet en dat straalt ie ook uit. En daar genieten wij weer van! Ook dit jaar wilden ze een hommage brengen aan een artiest, zoals ze dat vorig jaar hebben gedaan bij Andre Hazes. Ze hebben voor Willy Alberti gekozen en op zaterdag zitten Willeke en haar moeder als eregasten in de ArenA. Tijdens deze medley komen de mannen de dames Alberti een dikke bos bloemen geven. Toch ook altijd weer een kippenvel moment. De Idols Jim, Ellen en Floortje zijn vanavond ook van de partij samen met de Toppers zingen ze een aantal liedjes.  Rene zingt toch vanavond nog een keertje het lied "Bloed, Zweet en Tranen". Hij heeft dit lied tijdens de begravenis van Andre Hazes gezongen en wilde het toen niet meer zingen, maar voor deze concerten maakt hij een uitzondering. Daarna is het echt tijd om het dak dr af te laten gaan, want het loopt al weer tegen het einde van de avond en voordat het zover is moeten er natuurlijk nog wel een aantal feestnummers worden gezongen. Nederlandstalige nummers doen het altijd wel goed en het lalalaa gehalte is ook goed voor het feestje.

www.only-joling.comwww.only-joling.comwww.only-joling.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Het dak barst al en even daarna vliegt het eraf! Nog wat confetti dr bij en het hele feest is compleet. Nog helemaal in de feeststemming nemen de mannen afscheid en bedanken iedereen voor de geweldige avond. We laten ze natuurlijk niet zomaar gaan en nadat ze nog een keertje de medley hebben gezongen waar het allemaal mee is begonnen, is het toch echt afgelopen. Wat een concert! Top, Top en nog eens Top. Wij hebben dat drie keer mee mogen maken en het is geen moment saai geweest. Als er nog een vierde keer was geweest, hadden we die ook meegepakt.
Dat was het dan...drie avonden Toppers in Concert in een verslag. Er zullen ongetwijfeld nog dingen zijn die ik ben vergeten, maar diegenen die zijn geweest hebben het allemaal wel opgeslagen op hun eigen manier. Ik hoop dat ik in ieder geval een beetje een impressie heb kunnen geven van hoe het is geweest. Wij hebben in ieder geval enorm genoten en kijken nu al uit naar volgend jaar....


 

Geer, Gorry en Froog bedankt voor het geweldige Toppers weekend! We houden dr van!

 

 

 

 

Terug